You are currently viewing Wypożyczalnia busów – co musi przygotować?

Wypożyczalnia busów – co musi przygotować?

Wypożyczalnia busów to miejsce do którego udają się głównie przedsiębiorcy, właściciele biur podróży, jak również nauczyciele organizujący wycieczki szkolne. Dla takich osób posiadanie autobusu na własność nie jest koniecznością. Byłyby one zbyt rzadko używane, żeby inwestycja się zwróciła.

Wynajem busów wart uwagi

wypożyczalnia busówA wynajem, szczególnie jeśli powtarza się regularnie, jest opcją korzystną. Wynajem busów musi być jednak dobrze przygotowany, żeby klienci chcieli z niego korzystać. O co musi zadbać wypożyczalnia busów dostępna w Łodzi ? Przede wszystkim pojazdy jakie oferują muszą być sprawne technicznie, mieć ważny przegląd, nowe części, dolane oleje i płynu, opony dostosowane do pory roku. Samochody muszą być niezawodne, żeby w trakcie podróży nic się nie stało. Ponadto, warto jest zadbać o dodatkowe wyposażenie pojazdu. Im więcej udogodnień, tym większą cenę można uzgodnić. Takie wyposażenie to na przykład dobre radio cd, klimatyzacja, oświetlenie nad każdym siedzeniem, telewizja (szczególnie przydatna na dalekich podróżach), czy miejsca siedzące posiadające kieszeń na drobiazgi i stoliczek rozkładany na jedzenie. To małe rzeczy, jednak podnoszące komfort podróżowania. Wypożyczalnia busów powinna zadbać o czystość pojazdu.

wypożyczalnia busów Zarówno w zewnątrz, jak i z wewnątrz samochód powinien prezentować się znakomicie. O ile wygląd lakieru nie ma znaczenia dla podróżującego, o tyle czystość siedzeń już tak. Nikt nie będzie chciał drugi raz skorzystać z usług przewoźnika, w którego pojazdach walały się śmieci, a na siedzisku były okruszki. Busy do wynajęcia można dostosować także pod kątem wynajmującego. Jeśli są one potrzebne dla biur podróży to warto jest wybrać busa z dużym bagażnikiem. Cały bagaż podróży musi się zmieścić, a jak wiadomo niektórzy nawet na weekend potrafią zapakować się w wielkie torby. Jeśli bus ma być wypożyczony przez szkołę na kolonie dla dzieci to powinien być dopasowany pod ich kątem. Czasem siedzenia można obniżyć do wysokości maluchów, można przygotować bajki animowane na czas podróży, czy też woreczki na śmieci koło siedzeń, żeby dzieci mogły zadbać o czystość samodzielnie. Dobra wypożyczania busów powinna dowiedzieć się, czego oczekuje klient, żeby móc wybrać odpowiedni pojazd ze swojej floty. Ważna jest liczba miejsc siedzących, przestrzeń bagażowa, jak również to, gdzie się wyjeżdża.

Czasem trzeba dopasować opony, bo jedzie się w zaśnieżone góry. Lepiej jest mieć wtedy opony zimowe i jechać w nich w kraju, niż mieć opony letnie i wpaść w poślizg na śniegu. Dobra wypożyczalnia zawsze dobrze doradzi klientowi.