You are currently viewing Stosowanie powłoki ceramicznej

Stosowanie powłoki ceramicznej

Każdy właściciel auta przywiązuje dużą wagę do jego wyglądu zewnętrznego. Obecnie nowoczesne technologie pozwalają na takie zabezpieczenie karoserii auta, że może ona wyglądać dobrze przez naprawdę długi czas. Jednym ze sposobów na atrakcyjny design auta jest zastosowanie powłoki ceramicznej. Produkt ten możemy zaaplikować na lakierowaną karoserię, jak też na elementy plastikowe, na przykład listwy czy profile ochronne, a także na lampy, obręcze kół oraz szyby.

Zalety powłoki ceramicznej

powłoki ceramicznePowłoki ceramiczne mogą być stosowane nie tylko od zewnątrz pojazdu, ale także w jego wnętrzu – na przykład na wykładzinach czy obiciach z materiału, gdyż wówczas będą zabezpieczać je przed plamami. Powłoki ceramiczne mają naprawdę dużo zalet, ale nie są jedynym produktem służącym do zabezpieczania samochodu, dostępnym na rynku. Dlaczego warto wybrać właśnie je, a nie inne opcje? Przede wszystkim dlatego, iż są to środki delikatne, mimo iż naprawdę skuteczne. W odróżnieniu od innych produktów, powłoka ceramiczna nie jest agresywna i materiały, na które jest nakładana, nie tracą swoich właściwości. Stosując powłokę tego typu, karoseria jest chroniona do tego stopnia, że nie ma potrzeby woskowania po myciu oraz polerowania. Jeden raz zaaplikowana warstwa powłoki ceramicznej może służyć nawet przez pięć lat i przez ten czas nie będzie konieczności ponowienia aplikacji!

powłoki ceramiczneJest to więc jednorazowa inwestycja, która przynosi pożądane efekty! osoby decydujące się na powłoki ceramiczne, zwracają uwagę na ich właściwości hydrofobowe. To właśnie one sprawiają, że żadne zanieczyszczenia nie mają możliwości przywarcia do zabezpieczonej powierzchni, także sól drogowa nie uszkodzi karoserii. Jeśli taką powłokę zaaplikujemy na nowy samochód prosto z salonu jeszcze przed rozpoczęciem codziennej eksploatacji, wówczas zyskujemy pewność, że idealny połysk karoserii utrzyma się naprawdę długo! W odróżnieniu od zwykłego woskowania karoserii, w przypadku powłoki ceramicznej woda spływa po powierzchni, zabierając ze sobą obecny na niej brud. Nie dochodzi do zastoju wody ani zanieczyszczeń, ponieważ nie mają one możliwości przyklejenia się do lakieru.

Obecnie powłoki ceramiczne uważane są za najlepsze produkty, które pozwalają optymalnie zabezpieczyć karoserię pojazdu oraz inne jego elementy, w dodatku na długi czas. Prawidłowo zaaplikowana powłoka przynosi wiele korzyści, dlatego na to rozwiązanie decyduje się coraz większa liczba właścicieli samochodów osobowych. Warto samemu przekonać się o korzyściach płynących z zastosowania tej powłoki.