You are currently viewing Sposoby na zabudowanie samochodu dostawczego

Sposoby na zabudowanie samochodu dostawczego

Samochód dostawczy może służyć do różnych celów, nie tylko do przewożenia towaru. Równie dobrze możemy przewozić nim… inne pojazdy, jeśli tylko dołączymy do niego autolawetę. Takie zabudowy do samochodów dostawczych wykonują profesjonaliści, więc to do nich powinniśmy zgłosić się ze zleceniem wykonania zabudowy na nasz pojazd.

Zabudowa samochodu szybka i sprawna

zabudowy samochodów dostawczychZawsze kierują się oni indywidualnymi wytycznymi osoby zamawiającej, dlatego będziemy mieć pewność, że zabudowa w całości zostanie wykonana tak, aby spełniała wszystkie nasze potrzeby. Dotyczy to nie tylko wymiarów, ale także innych parametrów technicznych. Producenci zabudów proponują bowiem między innymi skrzynie ze stałymi lub opuszczanymi burtami oraz wspomniane lawety, które mogą być stalowe, aluminiowe lub też wykonane z połączenia tych dwóch materiałów. Przyjrzyjmy się najpierw zabudowom skrzyniowym. Najpopularniejszym rodzajem jest skrzynia z plandeką, która znajduje zastosowanie zarówno w transporcie krajowym, jak i międzynarodowym. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ plandeka jest wodoodporna i w razie niepogody będzie skutecznie zabezpieczać towar przed deszczem czy śniegiem. Jeśli chodzi o samą ramę takiej zabudowy, wykonywana jest ona najczęściej z profili aluminiowych, ponieważ zapewniają one największą wytrzymałość przy zachowaniu wyjątkowej lekkości, dzięki czemu cała konstrukcja jest solidna i mocna, odporna na uszkodzenia mechaniczne i trwała.

zabudowy samochodów dostawczychJednak w przypadku, gdy przewiduje się, że masa całkowita (z towarem) będzie przekraczać 3,5 tony, ramę zabudowy wykonuje się ze stali o podwyższonej wytrzymałości. Same burty, jakie mają opisywane zabudowy samochodów dostawczych, wykonywane są z aluminium anodowanego, dzięki czemu są zabezpieczone przed korozją. Najczęściej otwierana jest tylna burta, ponadto w niektórych wersjach zabudów mocuje się w niej składany stopień, dzięki czemu wejście i zejście ze skrzyni jest o wiele łatwiejsze oraz bezpieczniejsze. Zadbano także o to, aby dobrze zabezpieczyć towar, gdyż w podłodze takiej zabudowy znajdują się specjalne uchwyty przeznaczone do zamocowania pasów zabezpieczających. Z całą pewnością taka zabudowa samochodu dostawczego jest dobrym wyborem, jeżeli zależy nam na tym, aby móc szybko i sprawnie przetransportować cały określony towar bez obaw o to, że zostanie uszkodzony na przykład na skutek niekorzystnej pogody.

W przypadku transportu pojazdów, należy rozważyć wspomniane na wstępie autolawety, to dogodne rozwiązanie, ponieważ dobrze utrzymają one pojazd w jednym miejscu i pozwolą na przetransportowanie go na dowolne odległości.