You are currently viewing Skuteczne polerowanie lakieru

Skuteczne polerowanie lakieru

Elegancko wyglądające, lśniące auto w intensywnym kolorze przyciąga wzrok w każdym salonie samochodowym. Auto jest idealnie czyste, wypolerowane, wygląda jakby zjechało właśnie z taśmy produkcyjnej. Jednak wystarczy, że autem wyjedzie się z salonu i już cały czas pryska. Na auto zaczynają oddziaływać opady atmosferyczne, promieniowanie ultrafioletowe, czy zimą sól drogowa.

Dokładne polerowanie lakieru

polerowanie lakieruW ten sposób lakier w krótkim czasie może się zniszczyć. Stanie się coraz bardziej matowy, kolor nie będzie już tak intensywny a raczej poszarzały, wyblakły. Dodatkowo mogą pojawiać się drobne zarysowania powstałe na skutek nieostrożnego odstawiania wózka sklepowego, zaparkowania zbyt blisko krzaków, czy nieuwagę innych kierowców na parkingu. W jaki sposób można sprawić, by lakier samochodowy znów wyglądał tak dobrze jak wtedy kiedy auto stało w salonie? Rozwiązaniem będzie szybkie polerowanie lakieru w Gdańsku. Można je wykonywać zarówno samodzielnie, na przykład w swoim garażu, jak również odstawić auto do salonu auto detailingowego, gdzie zajmą się nim fachowcy.

polerowanie lakieruCo daje polerowanie karoserii? Polega ona na usunięciu wierzchniej warstwy powłoki lakieru. Jest to tak mały ubytek, że nie zostanie on zauważony gołym okiem, lakier też się nie zniszczy. Działa to podobnie jak cyklinowanie czy szlifowanie drewna. W ten sposób odsłania się nową, nieuszkodzoną powłokę. Lakier po polerowaniu odzyska swój blask, intensywna barwę, a także drobne zmatowienia i zarysowania zostaną z niego skutecznie usunięte. Jak przebiega polerowanie? Na początku auto jest dokładnie czyszczone, często wykorzystuje się także specjalne glinki. Potem trzeba ocenić w jakim stanie jest lakier, tak by wybrać odpowiedni sprzęt i środki do polerowania. Do użytku domowego polecane są pasty polerskie drobnoziarniste i gruboziarniste. Te pierwsze są delikatniejsze, sprawdzają się przy odświeżaniu lakieru. Te drugie sprawdzą się przy głębszych rysach. W salonie detailingowym zwykle wykorzystywane są maszyny polerskie z padami z mikrofibry lub pianki. Są one delikatne ale skuteczne. W przypadku mocno zniszczonego lakieru można użyć padów futrzanych. Maszyną polerską przesuwa się po całej karoserii, tak by zeszlifować z niej równomiernie lakier na aucie.

Potem zwykle samochód się woskuje, by nadac mu dodatkowego blasku i by zabezpieczyć lakier przed działaniem czynników zewnętrznych. Po polerowaniu lakieru auto przez długi czas będzie się prezentowało jak nowe. Jest to zatem profesjonalna usługa z jakiej na pewno warto skorzystać.