Renowacja tapicerki w aucie

Tapicerka w samochodzie to bardzo ważna rzeczy. Od niej zależy nie tylko estetyka wnętrza samochodu, ale także komfort jazdy. Nikt nie ma ochoty siedzieć na nieprzyjemnym w dotyku, szorstkim czy śliskim siedzisku. O tapicerkę warto dbać też z innego powodu – jeśli będzie zadbana do auto zrobi lepsze wrażenie na potencjalnym kupującym i uzyska się większą kwotę za pojazd.

Odnowienie tapicerki w aucie

 naprawa tapicerki samochodowej Jak jednak sprawić by tapicerka zawsze świetnie się prezentowała? Na pewno częste odkurzanie, pranie, odświeżanie się do tego przyczyni. Usunie się wtedy zabrudzenia, roztocza, a także odświeży kolor i nada tapicerce ładnego zapachu. Z czasem jednak siedziska mogą być mocno powycierane, pojawią się na nich głębokie zabrudzenia, czy wypalenia np. po papierosie. Co wtedy można zrobić? Niezbędna będzie sprawna naprawa tapicerki samochodowej w Łodzi. W zależności od rodzaju materiału naprawa przebiega nieco inaczej. Weźmy na przykład tapicerkę skórzaną. Jest ona elegancka i luksusowa, jednak ma tendencję do pękania i utraty koloru. W zakładzie tapicerskim przy pomocy specjalnych preparatów usuwa się takie spękania i zarysowania, tak że będą one niewidoczne. Całą tapicerkę zaś można pokryć specjalnym preparatem który doda skórze blasku, a także zabezpieczy przed dalszym pękaniem. W przypadku dziur w tapicerce skórzanej stosuje się specjalne płynne wypełniacze dopasowane kolorystycznie do barwy siedzeń. W ten sposób można szybko naprawić drobne uszkodzenia. Jedynie w przypadku bardzo zniszczonych siedzeń zalecana jest całkowita wymiana poszycia.

 naprawa tapicerki samochodowej Tapicerki wykonywane są też z tkanin obiciowych, weluru, czy alcantary. Tutaj już opcji jest nieco mniej. Można zrobić łatkę przy dziurze, jednak będzie ona zawsze trochę widoczna. Szew można w jakiś sposób ukryć, ale z daleka będzie widać, różnicę w kolorze i stopniu zużycia materiału. Tu lepiej zostawić sprawę tapicerowi i postawić na wymianę tapicerki. Można wybrać zarówno materiał taki sam jak był, jak i zupelnie inny. W ten sposób można niewielkim koszem odmienić całe wnętrze auta. Warto jednak poznać wady i zalety poszczególnych tkanin, tak by wybrać te najbardziej trwałe i odporne na uszkodzenia, coby szybka kolejna wizyta u tapicera nie była potrzebna.

Warto zaznaczyć, że tapicer zajmuje się nie tylko siedzeniami w samochodzie. Tapiceruje też podsufitkę, skórzane elementy na kierownicy, czy gałkach. Czasem u tapicera można kupić też materiałowe dywaniki samochodowe. Szyte są one z weluru, który wykorzystywany jest też przy tapicerowaniu siedzeń. W ten sposób można zadbać o spójne wnętrze samochodu.