You are currently viewing Regeneracja i naprawa turbosprężarek na terenie Rzeszowa

Regeneracja i naprawa turbosprężarek na terenie Rzeszowa

Turbosprężarka samochodowa to jedna z najważniejszych części i podzespołów samochodu. Jej głównym zadaniem jest zwiększanie mocy silnika poprzez sprężanie powietrza dostarczanego do cylindrów. Do naprawy w serwisach samochodowych w Polsce trafia rocznie aż trzysta dwadzieścia tysięcy tych urządzeń. Również w Rzeszowie naprawa turbosprężarki to jedna z podstawowych usług w niemalże każdym warsztacie.

Naprawa a regeneracja

silnikTurbosprężarka wymaga częstej kontroli. Turbosprężarka działa na wysokich obrotach i w środowisku o wysokiej temperaturze. To z kolei sprawia, że jej części szybko z czasem zaczynają się zużywać. Naprawa i regeneracja poszczególnych części turbosprężarki jest o wiele korzystniejsza od wymiany całego tego urządzenia, przede wszystkim pod względem finansowym. Regeneracja to koszt około kilkuset złotych, a wymiana tego urządzenia w całości może wiązać się nawet z wydatkiem rzędu tysiąca lub kilku tysięcy złotych. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio szybko zareagować i oddać turbosprężarkę do przeglądu, kiedy tylko pojawią się pierwsze symptomy świadczące o jej awarii. Każde niestandardowe działanie dotycząca spadku mocy silnika może już przemawiać za zepsutą turbosprężarką: spadek osiągów, nieregularne osiąganie prędkości.

silnikTej awarii towarzyszy także często zapalanie się kontrolki ,,check engine”, a także charakterystyczny gwizd. Jest wiele serwisów czy warsztatów, w których profesjonalnie zajmą się tematem takim jak serwis turbosprężarek Rzeszów posiada szeroki wybór takich miejsc. Najczęściej regeneracja turbosprężarek wymaga wymiany jednej z jej części na nową. Warto wybierać taki serwis, który jest partnerem danej marki samochodowej i oferuje profesjonalne części zamienne. Dość często oferuje się klientom wymianę części na nowe, ale nieoryginalne, pochodzące najczęściej z rynku azjatyckiego. Takie rozwiązanie jest oczywiście szybkie i tanie, ale niestety dość często krótkotrwałe. Awaria nawraca i klient znowu jest narażony na koszty. W profesjonalnym punkcie serwisowym najpierw rozbiera się turbosprężarkę na poszczególne części i dokładnie się je przegląda. Dopiero po takim przeglądzie technicznym można zadecydować o tym, który element dokładnie wymaga wymiany. Niedopuszczalne jest także, by to na klienta spadła odpowiedzialność kupna potrzebnej do naprawy części. W specjalistycznym warsztacie to osoba odpowiedzialna za naprawę posiada lub zamawia dla swojego klienta potrzebną część.

Warto wybrać dla siebie odpowiedni warsztat, z którego usług będziemy mogli korzystać cały czas. Korzystnie jest też umawiać się na regularny przegląd tego urządzenia, by zapobiec ewentualnym awariom, szczególnie jeżeli auto ma duży przebieg. Zanim więc wybierzemy się do danego warsztatu w Rzeszowie warto dokładnie przejrzeć ich ofertę i poczytać o nim opinie.