You are currently viewing Przesyłki kurierskie – o czym nie można zapominać?

Przesyłki kurierskie – o czym nie można zapominać?

Przesyłki kurierskie wykorzystywane są zarówno przez osoby prywatne, jak i przez firmy. Dzięki nim możemy robić zakupy w sklepach internetowych, wysyłać rodzinie prezenty na święta, czy też zamawiać materiały biurowe potrzebne w codziennej działalności firmy. Są firmy, które nadają dziennie nawet kilkaset przesyłek.

Jak wygląda przesyłka kurierem za granicę?

przesyłki kurierskie Wiele z nich jest wysyłanych nie tylko w obrębie kraju, ale i za granicę, czy też przychodzą one z zagranicy. Zdecydowanie przesyłki kurierskie polska-anglia, jak i inne przesyłki zagraniczne są obecnie bardzo popularne. Są one wybierane wtedy, kiedy za granicą można coś kupić taniej niż w Polsce, czy też wtedy kiedy jakieś marki i produkty nie są w kraju dostępne, więc zakupy zagraniczne są jedyną alternatywą. O czym jednak nie można zapominać decydując się na takie przesyłki paczkowe? Jeśli to my nadajemy przesyłkę to musimy zadbać o jej dobre zapakowanie. Do tego przydadzą się dobre, sztywne kartony, folia bąbelkowa lub kuleczki styropianowe oraz folia stretch. Karton sprawi, że przesyłka będzie dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami zewnętrznymi. Folia bąbelkowa lub kulki styropianowe zabezpieczają przesyłkę od wewnątrz. Nie będzie się ona poruszała w kartonie, co byłoby szczególnie szkodliwe dla szkła czy porcelany. Natomiast folia stretch do obwiązania kartonu zabezpieczy go przed działaniem wilgoci, która po styczności z kartonem by sprawiła, że by on rozmiękł, stracił swój kształt i właściwości zabezpieczające towar.

przesyłki kurierskieKuriera po odbiór przesyłki trzeba zamówić przynajmniej dzień wcześniej, żeby mieć pewność, że przesyłka zostanie szybko od nas odebrana. Również liczy się to, by nie popełnić błędu podczas adresowania przesyłki i opłacić ją wcześniej, żeby móc wydrukować formularz nadania przesyłki. Jeśli natomiast zamawiamy przesyłkę z Wielkiej Brytanii to należy sprawdzić, jakie są możliwości dostawy oraz jak szybko możemy spodziewać się przesyłki. Wtedy wiemy kiedy ktoś musi być w domu, żeby odebrać przesyłkę. Inaczej kurier będzie musiał drugi raz próbować się z nami kontaktować, co wiąże się z licznymi problemami. Również warto jest wybrać opcję z przesyłką pobraniową lub też z możliwością sprawdzenia towaru.

Przy długiej trasie przesyłkowej może zdarzyć się tak, że w samochodzie nasz towar zostanie uszkodzony. Wybierając taką opcję możemy odmówić przyjęcia lub opłacenia przesyłki i odesłać ją w ramach reklamacji do sprzedającego. Stosując się do tych zasad na pewno sprawnie nadamy lub odbierzemy każdą przesyłkę z Wielkiej Brytanii lub innego kraju.