You are currently viewing Nowoczesne myjnie bezdotykowe, ręczne czy automatyczne – jaką wybrać?

Nowoczesne myjnie bezdotykowe, ręczne czy automatyczne – jaką wybrać?

Podstawą dbania o lakier samochodowy jest odpowiednia kosmetyka. Jest to o tyle istotne, że wyczyszczona karoseria nie tylko lepiej się prezentuje, ale także i wolniej niszczeje, ponieważ wszelkie czynniki szkodliwe takie jak np. sól w okresie zimowym są usuwane z podwozia, co ogranicza zjawisko korozji.

Myjnie bezdotykowe są popularne

myjnie bezdotykoweNiemniej warto wiedzieć, że choć metod czyszczenia karoserii obecnie dostępnych mamy całkiem sporo to jednak nie wszystkie są sobie równe. Co zatem wato o nich wiedzieć, i tym samym na jakie rozwiązania najlepiej jest się zdecydować? Myjnie ręczne to obecnie chyba najmniej popularne rozwiązanie, głównie z racji tego, że skorzystanie z takiej usługi jest dość kosztowne oraz samo mycie zajmuje sporo czasu. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że rozwiązanie to pozwala na dokładne oczyszczenie powierzchni karoserii przyj jednoczesnym nieuszkadzaniu powierzchni lakieru. Niemniej należy zaznaczyć, że by takie czyszczenie przebiegało poprawnie i było nieinwazyjne muszą zostać dobrane odpowiednie narzędzia. Zaleca się tu stosowanie szczotek z włosia naturalnego – w innym wypadku możliwe jest uszkodzenie lakieru. Co więcej ważne jest także i to by mycie rozpoczęte zostało od góry w kierunku dołu, dzięki temu te najmocniej zabrudzone elementy myte są na końcu. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, gdzie podwozie musi być dokładnie oczyszczone z roztworu soli.

myjnie bezdotykoweCzęsto wybieraną alternatywą dla tego rozwiązana są myjnie automatyczne. Pozwalają one na dokładne oczyszczenia auta jednak w zdecydowanie krótszy czasie, należy się jednak liczyć z tym, że szczotki czyszczące samochód mogą działać na powierzchnie lakieru w sposób inwazyjny. Choć w teorii wykonywane są one z delikatnych materiałów to zdarza się że znajdują się w nich zanieczyszczenia takie jak choćby piasek, który może uszkodzić lakier. Dodatkowo choć myjnie automatyczne oferują wiele programów, to jednak nie zawsze są one dostatecznie dokładne. Wynika to z tego, że ogromne szczotki nie zawsze są w stanie dotrzeć w każde miejsce i tym samym często z drobnych zakamarków zabrudzenia nie są usuwane. Ostatnią opcją są nowoczesne myjnie bezdotykowe, czyli rozwiązanie które cieszy się obecnie wśród kierowców największą popularnością. Wynika to z tego, że koszt mycia auta tym sposobem jest bardzo niski, a sam zabieg trwa krótka. Myjnie tego rodzaju są najmniej inwazyjne, jeśli chodzi o lakier ponieważ mycie odbywa się za pomocą samej wody i detergentu, bez kontaktu jakichkolwiek szczotek czy innych przyrządów z karoserią.

Zależy się jednak liczyć z tym, że mycie samym strumieniem wody, nie zawsze jest dostatecznie dokładne. Wszystkie omówione powyżej rozwiązania mają swoje zalety i wady, dlatego to od kierowcy i jego potrzeb zależy to, które rozwiązanie jest w danej sytuacji najlepsze.