You are currently viewing Na czym polega serwis klimatyzacji samochodowej?

Na czym polega serwis klimatyzacji samochodowej?

Będąc posiadaczem samochodu, warto znaleźć też sprawdzony warsztat, w którym zostaną dokonane wszelkie okresowe naprawy i regeneracje. Konserwacja pojazdu może dotyczyć zarówno karoserii czy mechanizmów wewnętrznych, jak i wyposażenia dodatkowego.

Cechy profesjonalnego serwisu klimatyzacji samochodowej?

samochód z klimatyzacjąOsoby korzystające z klimatyzacji samochodowej muszą mierzyć się z koniecznością jej regularnego czyszczenia oraz serwisowania. Niezależnie od typu posiadanego modelu najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie warsztatu, który wykona wszelkie niezbędne czynności szybko, tanio i skutecznie. Klimatyzacja w aucie przydaje się zwłaszcza latem, kiedy temperatury osiągają bardzo wysokie wartości. Warto jednak zadbać o to, by chłodzone powietrze było również czyste. Można to osiągnąć poprzez regularną kontrolę i serwis klimatyzacji samochodowej Tarnów będzie idealną lokalizacją, by zaplanować przeprowadzenie takiej usługi. Na miejscu działa wiele warsztatów, które zapewniają fachowy przegląd oraz najnowocześniejsze metody serwisowania i czyszczenia systemów nawiewowych. Usługa obejmuje rozwiązywanie najczęstszych problemów związanych z klimatyzacją, do których należy zaliczyć przede wszystkim nieszczelność jej układów. Ocenę stanu rozwarstwienia przeprowadza się między innymi przy użyciu azotu. Równie częstymi problemami, na które rozwiązanie znajdą fachowcy z warsztatu są: awaria kompresora oraz uszkodzenie chłodnicy klimatyzacji.

samochódSerwis zakłada naprawę wszelkich niedziałających podzespołów. Jest to niezwykle istotne działanie, ponieważ sama nieszczelność może wywołać niebezpieczny dla auta wyciek płynu chłodniczego oraz oleju smarującego kompresor. Wszelkie elementy wrażliwe na zabrudzenie są też gruntownie czyszczone. Ważnym elementem serwisu jest także chłodnica klimatyzacji, która jest niezwykle podatna na wszelkiego typu uszkodzenia — zarówno mechaniczne, jak i powstałe wskutek korozji. W ramach usługi wykonywana jest także wymiana filtra kabinowego oraz uzupełnianie czynnika chłodzącego. Tego typu działanie zalecane jest mniej więcej raz do roku. Serwis powinien obejmować również dokładne oczyszczenie układu nawiewowego z osadzających się na nim grzybów i bakterii. To one są bowiem odpowiedzialne za powstawanie przykrego zapachu z klimatyzacji. W czasie przeglądu sprawdzana jest natomiast szczelność systemu oraz jego ciśnienie.

Z uwagi na fakt, że przeprowadzenie tego typu działań wymaga profesjonalnego sprzętu i umiejętności, nie można podjąć się ich samemu. Samochód powinien zostać odstawiony do specjalizującego się w serwisie klimatyzacji warsztatu.