You are currently viewing Na czym polega naprawa maglownicy?

Na czym polega naprawa maglownicy?

Mechanizm kierowniczy składa się z koła i wału kierownicy, a także z przekładni kierowniczej i ramienia kierowniczego. Przekładnia zębatkowa to inaczej maglownica. Odpowiada za przeniesienie ruchu z kierownicy na drążki kierownicze, co w konsekwencji powoduje skręt kół samochodu.

Dlaczego regeneracja maglownicy jest ważna?

regeneracja maglownicyWyróżniamy kilka typów tego rodzaju części zawieszenia auta. Przy czym jest to element eksploatacyjny, dlatego też wymaga naprawy lub wymiany. Newralgicznym elementem układu kierowniczego jest przekładnia zębatkowa, czyli maglownica. Najczęściej spotykaną usterką tych podzespołów są wycieki, których przyczyną są uszkodzone osłony drążków kierowniczych. Tym samym do przekładni dostają się woda i piasek. W efekcie prowadzi to do korozji zębatki. Jako że naprawa maglownicy jest bardziej przyjazna środowisku naturalnemu, zaleca się właśnie ją. Poza tym jest to tańsze rozwiązanie, które nie wymaga produkcji nowego elementu. Przyczyną uszkodzenia maglownicy są przede wszystkim kiepskie warunki na drogach, do których zalicza się m.in. dziury i krawężniki. Objawami usterek są natomiast: wyciek płynu hydraulicznego, wilgotna maglownica, a także stukanie, wyczuwalne luzy na kierownicy oraz jej blokada.

regeneracja maglownicyJazda z zepsutą maglownicą jest niebezpieczna i nieprzyjemna, ponieważ często wspomaganie kierownicy nie działa poprawnie. Wobec tego najlepiej jest albo ją wymienić, albo naprawić. Dobrym rozwiązaniem (i przystępnym cenowo) jest wykorzystanie już zregenerowanej przekładni. Pod względem technicznym dorównują bowiem tym nowym. Niemniej, zadaniem koniecznym jest błyskawiczna regeneracja maglownicy Nowy Sącz to jeden z obszarów oferujących kompleksową usługę w tym zakresie właśnie. Doświadczeni mechanicy wymienią uszczelki, drążki kierownicze i ich końcówki. Ponadto skasują powstałe luzy oraz dokładnie wyczyszczą wszystkie elementy. Z pewnością nie zapomną również o szlifowaniu listew i zamontowaniu nowych tulei. Na koniec zaś dokonają niezbędnej korekty geometrii zawieszenia. Jest to niezbędny zabieg, aby samochód jeździł tak, jak należy. Zasadniczo po regeneracji przekładnia kierownicza powinna wyglądać jak nowa. Jeśli chodzi o koszty tego rodzaju zabiegu, to wahają się one średnio od 500 do 1500 złotych.

W zależności od danego warsztatu każda czynność podliczana jest osobno. Dodać do tego należy jeszcze koszty samej robocizny. Nie sposób pominąć, że na usługę dostajemy też gwarancję, co z kolei daje poczucie pewności klientowi. Jest to zatem dość kosztowne, ale solidna naprawa lub wymiana gwarantuje bezpieczną i bezproblemową eksploatację.