You are currently viewing Myjnia automatyczna jako pomysł na biznes

Myjnia automatyczna jako pomysł na biznes

Myjnia automatyczna to wygodny sposób na umycie samochodu. Auto zostawiamy w myjni i w tym czasie możemy zrobić zakupy, zjeść coś na stacji benzynowej (tam najczęściej znajdują się takie myjnie), czy zadzwonić. Umycie auta na myjni nie kosztuje dużo, a do wyboru mamy wiele trybów czyszczenia.

Inwestycja w myjnie automatyczną

myjnia samochodowaTaka myjnia to dobry pomysł na biznes. Wystarczy wybudować myjkę i dbać o to, by regularnie uzupełniać płyny i woski. Jak zacząć biznes i otworzyć myjnię automatyczną? Przede wszystkim należy wybrać dobre miejsce na jej budowę. Najlepiej jest się podłączyć pod stację paliw, mechanika, stację kontroli pojazdów, czy inne miejsca usługowe dla kierowców. Wtedy dotrzemy szybciej do gruby docelowej. Budynek takiej myjni musi być na tyle duży, żeby pomieścił nie tylko małe samochody osobowe, ale także nieco większe auta pół-dostawcze, takie do trzech i pół tony. Myjnia musi być dobrze wybudowana. Ściany i podłogi powinny być dobrze zaizolowane przed działaniem wilgoci. Duża ilość wody sprawia, ze bez tego na ścianach zacznie pojawiać się grzyb, zacieki, pleśń. Na podłodze muszą znajdować się liczne kratki odpływowe, żeby woda szybko spływała do kanalizacji i nie stała na podłodze.

myjnia samochodowaSpadek podłogi powinien być taki, żeby woda spływała do środka, a nie rozlewała się na wszystkie strony. Budynek musi być jednak solidnie wykonany, żeby był w stanie utrzymać ciężki sprzęt do mycia. Tutaj wszystko odbywa się automatycznie, a szczotki, suszarki, czy spryskiwacze poruszają się na szynach. Szczotki są ogromne i ważą też sporo. Muszą być zamontowane pionowo i prosto, jest też jedna szczotka pozioma do czyszczenia auta z góry. Taki sprzęt nie jest tani, więc to będzie główny wydatek w przypadku inwestycji jaką jest myjnia automatyczna. Ponadto, należy wszystko podłączyć do głównego zasilania i sterowania, tak że po wybraniu menu programu szczotki i myjki same będą działały i pobierały sobie odpowiednia ilość szamponów i wosków. Takie preparaty nie kosztują dużo. Za dobrej jakości płyny zapłacimy kilkadziesiąt złotych za kilku litrową butlę. Jednak na takiej myjni gdzie przepływ samochodów jest duży należy kupować środki myjące w większych ilościach, dzięki czemu nigdy ich nie zabraknie, a my możemy liczyć na ceny hurtowe.

Otwierając myjnię warto też zadbać o jej widoczność w internecie. Samo umiejscowienie jej w miejscu gdzie przyjeżdża dużo kierowców ma znaczenie, jednak posiadanie własnej strony internetowej czy zaznaczenie na mapie internetowej z pewnością pozwoli osobom chętnym na umycie auta znalezienie naszej myjni.