You are currently viewing Jakie zalety ma przyciemnianie szyb?

Jakie zalety ma przyciemnianie szyb?

Luksusowe, sportowe auta czy długie limuzyny kojarzą się ze skórzanymi siedzeniami, nowoczesną formą i mnóstwem elektroniki w środku, dzięki której prowadzenie auta jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Taki samochód zwraca na siebie uwagę z daleka. Jednak jest coś, co także posiada większość ekskluzywnych, drogich pojazdów. To przyciemniane szyby.

Fachowe przyciemnianie szyb

przyciemnianie szyb Szczególnie dobrze widać je w limuzynach, które zwykle mają biały, mleczny odcień, zatem niemal czarna szyba kontrastuje z barwa karoserii. Dlaczego w takich autach przyciemnia się szyby? Co daje oklejanie okien w samochodzie? Przede wszystkim szybkie przyciemnianie szyb w Gliwicach i innych miejscowościach pozwala na podniesienie prywatności i dyskrecji w samochodzie. Przez ciemne szyby nie można dojrzeć tego, co znajduje się w środku. Skoro kogoś stać na auto za kilkadziesiąt, czy kilkaset tysięcy, to zachodzi podejrzenie że w samochodzie może przewozić dobra luksusowe. Cena markowego sprzętu elektronicznego, starego wina, czy designerskich ubrań często sięga kilku tysięcy złotych. To łakomy kąsek dla złodzieja. Kiedy nie będzie mógł on zobaczyć, co znajduje się w aucie to nie zaryzykuje włamywania się do niego w ciemno, licząc że jednak coś ciekawego tam znajdzie.

przyciemnianie szyb Druga kwestia to ochrona przed promieniowaniem UV. Folia przeciwsłoneczna chroni skórę przed promieniami słońca, które przyczyniają się to przedwczesnego starzenia się, poparzeń, czy uwrażliwienia skóry. Szczególnie osoby ze skórą wrażliwą i małe dzieci są narażone na nieprzyjemne konsekwencje długotrwałej ekspozycji na słońce. Przyciemniane szyby temu zapobiegną. Poza tym, w samym samochodzie będzie ciemniej i chłodniej. Auto mniej się nagrzewa, zatem można ustawić klimatyzację na słabszy program, by uzyskać pożądaną temperaturę. Dodatkowo nie trzeba się obawiać o słońce rażące w oczy, odblaski na desce rozdzielczej, czy odblaski na ekranie telefonu czy komputera (oczywiście dla pasażerów, nie dla kierowcy). Także samochody jadące za nami nie będą nas oślepiały np. długimi światłami w nocy. Co jeszcze daje przyciemnianie szyb? Zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ folia przeciwsłoneczna dziala też jak folia bezpieczna. W razie zbicia szyby jej odłamki zostaną na folii, a nie spadną do wnętrza auta.

To także utrudnia włamanie się do samochodu – złodziej musi przebić nie tylko szybę, ale i okleinę. Reasumując, przyciemnianie szyb ma wiele zalet. Pozwala na zmniejszenie dostępu światła słonecznego w aucie, przez co zmniejsza się jego nagrzewanie, niweluje odblaski, jak i chroni skórę przed promieniam UV.