You are currently viewing Jakie są najbardziej solidne zabezpieczenia lakieru?

Jakie są najbardziej solidne zabezpieczenia lakieru?

Widoczny lakier auta jest nie tylko aspektem wizualnym, ale również chroniącym bezpośrednio karoserię. Wszelkie rysy lub ślady dłuższego użytkowania, które pojawiają się wraz z czasem, bo lakier z biegiem lat może tracić swoją pierwotną barwę, są widoczne niemalże od razu. O lakier samochodowy można dbać na różne sposoby.

Zabezpieczenie lakieru na pięć lat

zabezpieczenie lakieruWarto jednak zwrócić uwagę na to, że lakier nie jest jedynie pojedynczą warstwą, która pokrywa pojazd. Jest on dużo bardzie złożony i posiada dokładnie 3 warstwy: podkład, lakier bazowy i bezbarwny. Ten układ nie jest przypadkowy, ponieważ podkład daje podłoże pod lakier bazowy. Z lakierem bazowym jest związany przede wszystkim kolor samochodu, a lakier bezbarwny ma za zadanie chronić karoserię np. przed negatywnym działaniem warunków atmosferyczny. Warto również zaznaczyć, że grubość lakieru jest zazwyczaj różna w określonym przypadku, a do sprawdzenia tego używa się specjalnych mierników lakieru. Lakier może również ulegać niepożądanym zmianom, jeśli samochód zbyt długo wystawione jest na działanie promienie słonecznych. Nie bez powodu zaleca się parkowanie auta w miejscach, gdzie jest cień. Nie zaleca się również przecierania pojazdu suchą szmatką, bo jej materiał może zostawiać na lakierze wiele niechcianych rysek. Wiele kierowców decyduje się więc zabezpieczyć lakier auta, a w obecnych czasach największa popularnością cieszą się powłoki ceramiczne i kwarcowe.

zabezpieczenie lakieruW przypadku powłoki ceramicznej należy wspomnieć o tym, że jest ona znacznie bardziej długotrwała niż kwarcowa. Może nawet zabezpieczać lakier do 5 lat, a więc to solidne zabezpieczenie lakieru w Krakowie jest oferowane dla naprawdę wymagających kierowców. Dzięki takiej powłoce samochód błyszczy – efekt połysku jest więc zauważalny. Kolejną cechą takiego zabezpieczenia jest to, że powłoka charakteryzuje się antystatycznością i hydrofobowością, co oznacza, że do taka powierzchnia odpiera cząsteczki brudu i wody. Warto zaznaczyć, że takie powłoki chronią też karoserię przed promieniowaniem słonecznym i chemikaliami. Powłokę ceramiczną usuwa się jedynie mechanicznie, nie ma możliwości, żeby zrobić to ręcznie. Różnicą między powłoką ceramiczną a kwarcową jest to, że kwarcowa utrzymuje się jedynie do roku.

Zabezpieczenie lakieru jest bardzo ważne, szczególnie dla kierowców, którzy cenią sobie nieskazitelny wygląd swojego auta. Powłoki chroniące karoserie sprawdzą się nie tylko jako ochrona przed negatywnym działaniem słońca i opadów, ale również nadadzą samochodowi efekt połysku, który doceni każdy kierowca.

Sprawdź także stronę https://warsztatczystosci.pl/