Jak zwiększyć moc silnika?

Tuningowanie samochodów większości ludzi kojarzy się głównie z poprawieniem wyglądu pojazdu. Jest to błędne myślenie profesjonalny tuning to przede wszystkim powiększenie osiągów jakie może wygenerować silnik. Dobrze wykonana usługa w tym zakresie może znacznie zwiększyć komfort jazdy oraz kulturę pracy silnika.

Zwiększenie mocy pojazdu

zwiększanie mocy silnikówCały proces musi zostać przeprowadzony w ten sposób aby nie pojawiło się jakiekolwiek ryzyko uszkodzenia silnika podczas testów na hamowni lub podczas normalnego codziennego eksploatowania. Każda nawet najmniejsza ingerencja która będzie wprowadzać jakiekolwiek zmiany w parametry techniczne samochodu wymaga od mechanika gruntownej oraz fachowej wiedzy z zakresy przeprowadzania tuningu elektronicznego. Tego rodzaju tuning może spowodować zmiany techniczne w różnych aspektach. Jedne spowodują zwiększanie mocy silników w pojazdach inne natomiast będą w stanie obniżyć poziomy spalania lub podnieść moment obrotowy. Obecnie najpopularniejszym sposobem do uzyskania wyżej wymienionych efektów jest tak zwany chip tuning, Jeśli zostanie on wykonany w sposób profesjonalny przez wyspecjalizowanego mechanika może nieść za sobą uzyskanie spodziewanych efektów.

zwiększanie mocy silnikówChip tuning jest możliwy ponieważ producenci samochodów instalują w silnikach swego rodzaju ograniczniki, pozostawiając tym samym zapas dla wielu parametrów. Jeden silnik może osiągnąć kilka potencjałów mocy. Zwiększenie mocy silników nie musi osiągać wartości krytycznych w wielu przypadkach bywa tak, że zwiększenie danych wartości o 10% niesie za sobą odczuwanie wyraźniej różnicy. Ze względu na swoje właściwości chip tuning nie może zostać przeprowadzony we wszystkich samochodach. Modyfikacje będą niemożliwe do przeprowadzenia w silnikach starszej generacji. Mowa tutaj o silnikach z lat osiemdziesiątych oraz początku lat dziewięćdziesiątych. Jest to spowodowane tym, że mechanizmy te pozbawione są jakiejkolwiek elektroniki. Aby to sprawdzić wystarczy zobaczyć w jaki sposób podłączona jest linka gazu. Jeśli jest to połączenie bezpośrednio do pompy wtryskowej oznacza to, że w naszym silniku występuje połączenie mechaniczne. Podsumowując jeśli w naszym samochodzie zamontowany jest silnik sterowany elektronicznie warto rozważyć opcję podniesienia jego osiągów za pomocą chip tuningu.

Zależnie od rodzaju silnika element ten albo jest wymieniany lub modyfikowany za pomocą gniazda OBD znajdującego się w każdym samochodzie. Specjaliści zalecają wybieranie profesjonalnych warsztatów posiadających pełne zaplecze technologiczne. Da nam to pełną gwarancję udanego chip tuningu. Bez ryzyka uszkodzenia elementów mechanicznych w trakcje testów lub eksploatacji.