You are currently viewing Jak znaleźć najlepszy szrot?

Jak znaleźć najlepszy szrot?

Nie zawsze samochód da się naprawić, mimo dobrych chęci właściciela i znajomości techniki motoryzacyjnej przez mechanika. Auto z dwudziestoletnim stażem, po poważnej kolizji może być po prostu zbyt zniszczone by dało się je naprawić. Czasem jest to mozliwe, ale wymagałoby poświęcenia na to miesiąca czy więcej czasu, a także pochłonęło znaczne środki finansowe.

Szrot z lawetami

szrotBardziej opłacałoby się kupic nowy pojazd niż ładować wszystkie oszczędności w odbudowę starego pojazdu. Co jednak zrobić z autem uszkodzonym, nie nadającym się do dalszej jazdy? Jedyne słuszne rozwiązanie to oddanie go na szrot. W ten sposób pozbędziemy się problemu, auto nie będzie nam ,,zalegało” w garażu czy na podjeździe, a można na tym jeszcze zarobić. Jak znaleźć najlepszy szrot w Poznaniu? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę? Na pewno dobry szrot musi oferować odbiór samochodu przy pomocy lawety. Auto zniszczone nie nadaje się do jazdy, więc nie można nim przyjechać na szrot. Z drugiej strony auta bez sprawnego systemu kierowania i hamulców nie można także holować. Jedyna opcja to laweta. Zamiast za nią płacić i martwić się o transport lepiej wybrać szrot, który załatwi to za nas. Wszystko będzie profesjonalnie przygotowane, a my nie zapłacimy za to ani grosza.

szrotDruga rzecz to płatność za samochód. Szrot zawsze wypłaca kierowcy jakąś należność za otrzymany pojazd. Najlepiej by było gdyby kierowca dostawał gotówkę do ręki, bo wtedy od razu na miejsc można się rozliczyć i zapomnieć o sprawie. Zwykle za auto otrzymuje się do kilkuset złotych. Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest pojazd. Jeśli jest stary, przerdzewiały to dostanie się mniej. Jeśli jest po kolizji i nie wygląda najgorzej, ale nie opłaca się go naprawiać to dostanie się więcej. Najlepszy szrot musi oczywiście działać legalnie, być zarejestrowanym przedsiębiorstwem. Takie szroty mają podpisane umowy ze skupami metali, czy wysypiskami śmieci. W ten sposób szrot zarabia na otrzymanym aucie. Części auta można sprzedać, jeśli są jeszcze sprawne/dobrze wyglądające(karoseria). Resztę trzeba posegregować i przekazać do recyklingu lub na śmietnisko.

Jak widać znalezienie najlepszego szrotu nie jest trudne. Na stronie internetowej zwykle powinno dać się uzyskać wszelkie potrzebne informacje, można też napisać e-maila czy zadzwonić do szrotu. Grunt by firma działała legalnie, miała lawetę którą da się holować auto, jak również by od razu rozliczała się z właścicielem pojazdu. Taki szrot z Poznaniu na pewno będzie oblegany przez klientów.