You are currently viewing Jak wymienić koło samochodu?

Jak wymienić koło samochodu?

Czasami każdy kierowca auta musi zmagać się z nieprzewidzianymi sytuacjami – usterkami lub awariami auta. Może się na przykład zdarzyć, że na skutek jakiegoś szkła na drodze opona ulegnie przebiciu. Wówczas konieczna jest jej wymiana. Jak jednak wymontować koło i zamontować nowe? Przede wszystkim musimy zatrzymać się na płaskim poboczu, nie na pochyłej ulicy.

Tanie koło do wymiany

wymiana koła na drodzeMoże to sprawić, że nasz samochód odjedzie… co może stworzyć niebezpieczeństwo zarówno dla nas, jak i dla osób przebywających w pobliżu. Ale podłoże nie powinno być też zbyt miękkie, wówczas bowiem ciężko będzie nam korzystać z podnośnika. W pierwszym kroku włączmy światła awaryjny i pozycyjne. Ważne jest też ustawienie trójkąta ostrzegawczego, który już 30 metrów wcześniej będzie informował innych uczestników ruchu drogowego o tym, że muszą zachować szczególną ostrożność. Po zaciągnięciu hamulca możemy rozpocząć właściwe prace, a więc najpierw należy ściągnąć kołpak. Następnie odkręcamy śruby, aby dostatecznie je poluzować. Po podniesieniu podwozia dzięki podnośnikowi, możemy wyciągnąć przebite koło i wstawić tam nowe koło. Zadbajmy o solidne przykręcenie, a potem o zamontowanie kołpaka. Tak w skrócie wygląda wymiana koła.

wymiana koła na drodzeNie brzmi to skomplikowanie, jednakże nie każdy kierowca jest gotowy na takie sytuacje i może nie posiadać w samochodzie koniecznego sprzętu do przeprowadzenia takich działań. Oprócz bowiem wspomnianego podnośnika konieczne jest posiadanie także klucza krzyżakowego lub teleskopowego, jak też klucza do nakrętek. Są to wprawdzie narzędzia, które nie zajmują sporej ilości miejsca, jednak i tak nie każdy kierowca nosi je w bagażniku. Na szczęście nie oznacza to, że mamy się rozpłakać. Wystarczy znaleźć firmę, która oferuje pomoc drogową w takich sytuacjach. Taka wymiana koła na drodze w Elblągu wcale nie jest drogą usługą. Oczywiście zależy to od firmy, jednak w Elblągu z pewnością znajdzie się niejedna taka, która gwarantuje atrakcyjne ceny. Taka pomoc drogowa udziela wsparcia także w innych sytuacjach, na przykład przy awariach silnika, kiedy konieczne jest holowanie pojazdu. Standardowa cena za kurs w obrębie miasta wynosi 100 złotych, wymiana opony kosztuje jeszcze sporo mniej.

Decydując się na profesjonalną usługę, mamy pewność, że wymiana koła będzie przeprowadzona szybko i sprawnie, a w dodatku całkowicie prawidłowo. Pomoc podjedzie szybko, chociaż czas oczekiwania zależy od tego, jak daleko znajdujemy się od siedziby firmy. I po wymianie od razu będziemy mogli ruszyć w dalszą trasę.