Jak wybrać trwałe dywaniki samochodowe?

Dywaniki samochodowe to element, który bardzo szybko się zużywa, do tego jeśli wybierzemy te średniej jakości lub niskiej ich żywotność będzie jeszcze krótsza. Na co zatem należy zwracać uwagę by wybrać trwałe dywaniki samochodowe? Pierwsza rzecz jaka nasuwa się na myśl to pytanie dywaniki gumowe czy tekstylne?

Dywaniki samochodowe a pora roku

dywaniki samochodoweWiększość osób powie, że gumowe są trwalsze, jednak to nie do końca prawda. Są one bardziej odporne na działanie wilgoci, a co za tym idzie lepiej sprawdzają się w porze jesiennej czy zimowej, gdzie łatwiej o odizolowanie wody, przy czym należy pamiętać, że w takie dywaniki woda nie wsiąka, dlatego szczególnie ważne jest w przypadku dywaników gumowych by pamiętać o regularnym wylewaniu wody z nich. W przypadku dywaników materiałowych takiego problemu nie ma wilgoć wsiąka w dywanik, a potem naturalnie wysycha, jednak należy pamiętać o tym, że takie dywaniki zwłaszcza we wspomnianym okresie zimowo-jesiennym mocno się brudzą, co sprawia, że wymagają dość częstego czyszczenie, co może być uciążliwe, nieczyszczone natomiast będą się prezentować mało schludnie, a przy tym ich żywotność ulegnie skróceniu. Należy jednak zaznaczyć, że zarówno te gumowe, jak i tekstylne można uznać za trwałe dywaniki samochodowe, ich trwałość bowiem nie zależy od tego z jakiego materiału zostały wykonane, a raczej od tego jaka jest jakość zastosowanych komponentów, jak i to w jaki sposób są one użytkowane, o czym zostało już wspomniane.

dywaniki samochodoweJeśli chodzi natomiast o jakość to na co zwracać uwagę? Sam opis bowiem często nam wiele nie mówi. Pewnym wyznacznikiem będzie tu na pewno cena produktu – te bardzo tanie dywaniki czy to gumowe czy tekstylne z całą pewnością będą niskiej jakości, niemniej tanie nie zawsze musi oznaczać złe, dlatego warto porównać różne ofertę, sprawdzić komentarze poprzednich nabywców – które bardzo dużo mogą nam powiedzieć o jakości i trwałości przedmiotu. Faktem jest, że najtrwalsze zawsze będą produkty oryginalne, tutaj producent nie może pozwolić sobie na stosowanie tanich materiałów, niemniej cena jest także wyższa nich zamienników, która także bardzo często doskonale się sprawdzają. Jak zatem wybierać? Rozsądnie, na wiosnę i lato materiałowe dywaniki wydają się być bardzo dobrą opcją, wolno się przecierają, są wygodne i dobrze się prezentują.

Na zimę i jesień można wybrać te gumowe, będzie łatwiej je utrzymać w czystości, słabej jakości guma może jednak być mało przyjemna w eksploatacji i szybko tracić na żywotności, dlatego warto wybrać te nieco droższe kauczukowe, które są o wiele bardziej trwałe i do tego nie wydzielają tego specyficznego, nieprzyjemnego dla dywaników gumowych zapachu.