Jak tanio i bezpiecznie wynająć samochód

Wynajem samochodu w wypożyczalni sam w sobie nie jest szczególnie trudny, jednak oferta ofercie nie jest równa, dlatego warto wiedzieć na co przy jej wyborze należy zwracać uwagę by wynająć samochód w korzystnej cenie i by mieć pewność, że będzie on bezpieczny.

Warunki wynajmu samochodu

wynajem autaJakie zatem kryteria wziąć pod uwagę przy wyborze wypożyczalni? Co logiczne jednym z podstawowych kryteriów jest cena. Bardzo niska cena, jak i bardzo wysoka cena to dla nas zawsze powinien być sygnał ostrzegawczy, co jednak nie oznacza, że oferta typu gdański wynajem samochodów – najtaniej musi być dla nas zła czy niekorzystna. Warto się jednak jej nieco bliżej przyjrzeć zamiast od razu się decydować. Sprawdźmy dokładnie jak wygląda flota samochodów takiej wypożyczalnia, czy wszystkie auta są względnie nowe, czy posiadają one pełen pakiet ubezpieczenia oraz aktualny przegląd. Zasadniczo jednak praktycznie się nie zdarza by auta w wypożyczalniach nie były w pełni sprawne, jedynym haczykiem może być tu kwestia ubezpieczenia, bo nie wszystkie wypożyczalnie mają pełen ich pakiet, a co za tym idzie w ramach jakiegoś zdarzenia drogowego w takiej sytuacji możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Poza kwestiami związanymi z ubezpieczeniem warto także sprawdzić to jak wygląda polityka paliwowa wypożyczalni, ponieważ i w tym temacie można się naciąć. Zasadniczo mamy tutaj dwie opcje mianowicie: pełny bak – pełny bak oraz pełny bak – pusty bak.

wynajem autaPod względem finansowym z zasady dla klienta bardziej opłacalna jest pierwsza opcja, ponieważ otrzymuje on w takiej sytuacji zatankowany samochód w cenie wynajmu i taki też ma zwrócić. Co oznacza, że tankuje go samodzielnie na dowolnej stacji, po często korzystniejszych cenach paliwa. Tutaj jednak jedna uwaga mianowicie, jeśli samochód zostanie zwrócony nie w pełni zatankowany, to klient zostanie obarczony kosztami brakującego paliwa po zdecydowanie wyższych cenach, niemniej w porównaniu z drugą opcją i tak jest to korzystniejsze. Warto także dopytać o jeszcze jedną sprawę, a mianowicie o to jak wygląda kwestie zerwania umowy przed jej terminem. Co oczywiste praktycznie wszystkie wypożyczalnie nakładają w takiej sytuacji na swoich klientów kary, niemniej w niektórych wypadkach są one horrendalnie wysokie, dlatego warto o to szczegółowo dopytać. Ponadto chcąc mieć pewność odnośnie tego, że wynajem jest dla nas korzystny zawsze pamiętamy o tym by szczegółowo przeczytać umowę, a jeśli jakiś jej punkt jest dla nas niezrozumiały to by poprosić o jego wyjaśnienie.

Jeśli konsultant zacznie się migać od odpowiedzi to zawsze powinien być dla nas sygnał, że umowa zapewne nie jest dla nas tak korzystna jak wynajmujący chce nam to przedstawić.