You are currently viewing Jak importować towar z Chin?

Jak importować towar z Chin?

Nie da się ukryć, że Chiny to ogromny potentat gospodarczy i wielki rynek zbytu. Działają tam miliony przedsiębiorstw dużych i małych. Wiele firm zachodnich przenosi swoją produkcję do Chin właśnie ze względu na niskie koszty pracy, brak problemów ze znalezieniem pracowników, jak również łatwość postawienia i rozbudowania fabryki. To doprowadziło do tego, że wiele produktów, jakie mamy w domach ma etykietkę ,,Made In China”.

Wszystko o transporcie z Chin

statek z ładunkami Jednak Chiny to nie tylko zaplecze europejskich czy amerykańskich firm. Istnieje tam też wiele rodzimych zakładów pracy, choćby z elektroniką, czy maszynami. Oferują oni produkty często nieodbiegające jakością od tych produkowanych w Europie, a jednak o wiele tańszych. Nic zatem dziwnego, że wiele firm chce nawiązać współpracę z chińskimi przedsiębiorcami. Profesjonalny import towaru z Chin do Polski jest bardzo popularny. Jak to wygląda? Na początku trzeba oczywiście skontaktować się bezpośrednio z wybraną firmą. Na szczęście w dobie nowoczesnej technologii jest to bardzo proste. Wystarczy znaleźć na początek stronę internetową przyszłego współpracownika. Potem napisać do niego e-maila, wysłać zapytanie przez formularz kontaktowy, czy zadzwonić (pamiętając o dużej różnicy stref czasowych). Potem wystarczy czekać na odpowiedź i można planować import towarów. Trzeba producentowi napisać ile sztuk i jakich towarów jest nam potrzebne, by było wiadomo czym trzeba je przetransportować.

transport towarówJeśli to jest mała przesyłka np. próbki towarów, kolorniki itp. to można je nadać drogą lotniczą. Nawet samoloty pasażerskie czasem zabierają dodatkowy ,,bagaż” za odpowiednią opłatą. Wtedy nawet następnego dnia można otrzymać zamówienie. Co w przypadku zamówienia wielkiej ilości towaru? Zwykle przybywa on drogą morską. Na gigantycznych kontenerowcach można zmieścić tysiące metalowych, prostokątnych kontenerów. W portach sa one ładowane na statek i wypływają w drogę. Zwykle dokują w dużych miastach portowych, takich jak Gdańsk, czy Szczecin. Tam kontenery są rozładowywane, a towary przepakowywane na ciężarówki, dalej jadą do siedziby klienta. Warto zaznaczyć, ze towary z Chin podlegają ocleniu przy przekraczaniu granicy, wszystko zależy od tego co sprowadzamy.

Podsumowując, import towarów z Chin jest jak najbardziej możliwy, a do tego nietrudny do przeprowadzenia. Trzeba najpierw dogadać się z producentem, potem zorganizować transport morski i na końcu cieszyć się znakomitymi produktami. Drogą morską można też importowa towary z Tajwanu, Japonii, czy Ameryki Południowej.