You are currently viewing Jak działa skup samochodów powypadkowych?

Jak działa skup samochodów powypadkowych?

Wypadek samochodowy jest zawsze negatywnym przeżyciem dla wszystkich uczestników tego zdarzenia. To bowiem zdarzenie niebezpieczne, które może zagrażać zdrowiu lub nawet życiu pasażerów oraz kierowcy. Często jednak zdarza się, że uczestnicy wypadku wychodzą z niego bez szwanku lub z drobnymi obrażeniami, natomiast auta – nadają się po prostu do kasacji. Są tak zniszczone, że nie warto ich naprawiać, ponieważ cena takiej naprawy przekroczyłaby wartość auta (zwłaszcza jeśli ma ono już kilka-kilkanaście lat).

Korzyści ze sprzedaży samochodu w skupie

uczciwy skup samochodów powypadkowych W każdym mieście znajdziemy jednak skupy aut, które przyjmują właśnie pojazdy powypadkowe i to na całkiem atrakcyjnych warunkach. Oczywiście nie ma jednej ceny na każdy samochód, ponieważ wycena jest przeprowadzana zawsze indywidualnie. Każdy skup może mieć też inne zasady działania odnośnie do diagnostyki pojazdu czy do wypłacania należności za pojazd. Rozważmy przykładowo zasady działania, którymi kieruje się uczciwy skup samochodów powypadkowych w Bydgoszczy. Skupmy się najpierw na wycenie pojazdu. W przypadku tego skupu, klient nie musi sam dostarczać samochodu do siedziby firmy (co byłoby utrudnione, w końcu pojazd powypadkowy nie nadaje się do eksploatacji w ruchu drogowym), ponieważ to pracownik skupu dociera na miejsce, gdzie czeka klient z autem.

uczciwy skup samochodów powypadkowychJest to więc dla klienta duże ułatwienie. Na miejscu też przeprowadzana jest wstępna wycena – pracownik diagnozuje auto, sprawdza dokładnie jego stan, zarówno wizualny, jak i techniczny. Na tej podstawie jest w stanie stwierdzić, ile będzie wart taki powypadkowy pojazd. My możemy na to zgodzić się lub nie – jeśli się zgodzimy, podpisujemy umowę transakcji. Musimy wypisać pojazd z urzędu rejestracyjnego i wykonać jeszcze parę spraw formalnych, jednak właśnie w takich wszystkich formalnościach pomoże nam dobry skup. Po wykonanej transakcji – otrzymamy gotówkę do ręki. Jest to więc dobre rozwiązanie, jeśli zależało nam na pieniądzach. Z całą pewnością jest to dobry interes, ponieważ z auta powypadkowego, które jest niesprawne, nie mielibyśmy już żadnego pożytku. Stałoby w garażu czy też na podwórku i szpeciło otoczenie.

Nie musimy przejmować się rozbieraniem wozu na części i oddawaniem ich na złom, ponieważ to wszystko leży w gestii skupu aut powypadkowych. Gdy już odkupi on od nas nasze auto, przeprowadza dokładną diagnostykę, dzięki której jest w stanie stwierdzić, które części pojazdu nadają się jeszcze do użytku. Wymontowuje też akumulator, który trzeba składować w specjalnych warunkach, ponieważ jest on niebezpieczny dla środowiska. Części niezdatne do użytku są niszczone. I tak nasze auto przestaje istnieć.