You are currently viewing Foteliki samochodowe, które są gwarantem bezpieczeństwa

Foteliki samochodowe, które są gwarantem bezpieczeństwa

Obecnie polskie prawo wymusza na rodzicach stosowanie w samochodach odpowiednich fotelików dla dzieci. Jest to oczywiście konieczne dla zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, którego w rzeczywistości nigdy nie jest za wiele. Zwykle pasy samochodowe są bowiem przeznaczone dla osób dorosłych i w przypadku nieprzewidzianego zdarzenia drogowego mogą nawet zaszkodzić dziecku zamiast mu pomóc.

Dopasowany fotelik Recaro

foteliki samochodowe recaroJest to niezwykle ważny element bezpieczeństwa, naszej pociechy, z którego powinna korzystać nawet do dwunastego roku życia. Stąd też zakup odpowiedniego fotelika dziecięcego powinien być dla nas przemyślanym i dokładnym wyborem. Nie możemy bowiem zawierzać produktowi, który nie został wykonany z najwyższą starannością i bez wykorzystania najlepszych rozwiązań i materiałów. Tym, na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, są wyniki testów na bezpieczeństwo, które z łatwością możemy znaleźć w internecie. Foteliki powinny posiadać wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty gwarantujące nam, że fotelik jest zdatny do użytku i zapewni bezpieczeństwo dziecku nawet podczas gwałtownego hamowania lub zderzenia – ma on bowiem chronić życie naszej pociechy. Produkt powinien być również dostosowany do wagi i wzrostu dziecka, jest niezwykle ważnym, by w momencie, gdy nasz malec przekracza pewną określoną przez producenta granicę, zdecydować się na zmianę fotelika na taki, który będzie najlepiej do niego przystosowany.

foteliki samochodowe recaroZa mały rozmiar może bowiem nie utrzymać wagi dziecka, co w takiej sytuacji grozi uszkodzeniem zdrowia naszej pociechy – należy pamiętać o tym, że przeciążenia powstające podczas gwałtownego hamowania lub w wypadkach wielokrotnie zwiększają nasza masę ciała, w związku z czym źle dobrany fotelik zostanie zerwany. Jak się wydaje najlepszą stabilność są w stanie zaoferować wyprofilowane foteliki samochodowe Recaro, które nie tylko są niezwykle bezpieczne, ale wykonane również z miękkich materiałów, które zapewnią wygodę naszemu dziecku i nie podrażnią jego delikatnej skóry. Ponadto ich wygoda jest w stanie zapewnić komfort podczas nawet najdłuższych samochodowych wycieczek.

Foteliki dla naszego dziecka powinniśmy wybierać bardzo ostrożnie – bardzo ważnym elementem są systemy zabezpieczeń w nim zainstalowane. Powinny się one znajdować w każdym foteliku, lecz niezwykle ważnym jest, by były one jak najwyższej jakości. Należy zorientować się, czy interesujący nas produkt został przetestowany przez specjalistów. Takie dane dadzą nam spokój i pewność, że dokonujemy dobrego zakupu.