You are currently viewing Dla kogo jest wynajem samochodów dostawczych?

Dla kogo jest wynajem samochodów dostawczych?

Wynajem samochodów dostawczych nie jest usługą jakoś szczególnie rozpowszechnioną w Polsce. Wielu osobom bowiem wydaje się, że nie mogą one z takiej opcji korzystać lub też nie widzą dla niej korzystnego zastosowania. Dla kogo zatem jest wynajem samochodów dostawczych? Jest to opcja zarówno dla osób prywatnych, jak i dla właścicieli przedsiębiorstw.

Nie tylko firmy wynajmują dostawczaki

Wynajem samochodów dostawczychJeśli chodzi o firmy to sprawa jest dość oczywista, tutaj w grę wchodzi przede wszystkim wynajem długoterminowy, który ma na celu czasowe powiększenie własnej floty samochodów firmowych. Jest to zresztą całkiem korzystna alternatywa dla firmowego leasingu, bo w tym wypadku najemca nie ponosi dodatkowych opłat związanych z serwisowaniem auta itd.. Te obowiązki pozostają po stronie wypożyczalni. Oczywiście i krótkoterminowy wynajem jest korzystny dla firm, gdzie w wyniku jakiegoś losowego zdarzenia nie może ona skorzystać z własnego auta, a ma do wykonania zlecenie. Dość korzystna oferta dla firm sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców przekonuje się do tego rozwiązania i zaczyna w miarę regularnie z niego korzystać. Nieco inaczej jest natomiast w przypadku osób prywatnych. Tu istnieje przekonanie, że zasadniczo osoby prywatne nie mogą korzystać z oferty wypożyczalni dostawczych.

Wynajem samochodów dostawczychCo jest dość mylne, nie wszystkie bowiem auta dostawcze wymagają prawa jazdy kategorii innej niż B, a tym samym przynajmniej pod względem technicznym nie ma przeszkód by takie auto wynająć. Kiedy jednak może okazać się to dla nas pomocne? Przede wszystkim w trakcie przeprowadzki, gdzie dzięki temu za jednym razem przewieziemy znaczną część rzeczy, a koszt takiego krótkoterminowego wynajmu będzie na pewno znacząco niższy niż wynajęcie np. firmy przewozowej. Dodatkowo coraz więcej wypożyczalni dostawczych oferuje swoim klientom dodatkową usługę jaką jest wynajem auta dostawczego wraz z kierowcą, co sprawia, że ograniczenia odnośnie posiadanego prawa jazdy nie stanowią już żadnego problemu. Tego rodzaju wynajem samochodów dostawczych gdańsk, warszawa czy w innych dużych miastach nie stanowi problemu, nieco gorzej z taką opcją może być w mniejszych miastach, niemniej usługa ta niedługo powinna stać się standardem.

Dla kogo zatem jest wynajem samochodów dostawczych? Właściwie dla każdego kto chwilo lub też na dłuższy czas potrzebuje dostępu do samochodu o znacznych gabarytach i choć rozwiązanie to może nadal nie jest zbyt popularne to w niektórych sytuacjach może się okazać naprawdę opłacalne, dlatego warto je choćby rozważyć, jeśli zachodzi taka potrzeba.