You are currently viewing Co to jest auto detailing?

Co to jest auto detailing?

Dbanie o samochód wymaga przede wszystkim czasu. Nie każdy jest w stanie wygospodarować w tygodniu godzinę, by umyć swój pojazd, czy też zadbać o jego wnętrze. W związku z tym na rynku powstało i powstaje nadal coraz więcej firm, które zajmują się auto detailingiem.

Zalety auto detailingu

Auto detailing to zabieg, dzięki któremu w szybki i łatwy sposób można odnowić samochód i nie obciążać przy tym jego właściciela dużymi kosztami. Proces ten niekiedy trwa nawet kilka dni. Wszystko zależy od stanu konkretnego auta. Zazwyczaj dotyczy on oczyszczenia, konserwacji i renowacji całego pojazdu, bądź też jego niektórych elementów, które potrzebują odnowy. Usługę tę bez problemu można wykonać zarówno na samochodach używanych, jak i nowych, które są transportowane i mogą mieć małe usterki. Co więcej, również we wnętrzu można przeprowadzić auto detailing – Warszawa, Gdańsk, czy Poznań mają bardzo bogatą ofertę i każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Kierowcy decydują się na taki zabieg, żeby podnieść wartość rynkową swojego samochodu, a także zwiększyć jego żywotność i oczywiście cieszyć się jego wyglądem i komfortową jazdą.

Oczywiście auto detailing można podzielić na wewnętrzny i zewnętrzny. W przypadku pierwszego pracownicy danej firmy skupiają się na czyszczeniu bądź wymianie tapicerki, elementach plastikowych i innych rzeczach, które chce odnowić klient. Warto wspomnieć, że nie polega to tylko na odkurzaniu i praniu. Stosuje się w tym celu różne preparaty, które dają niesamowity finalny efekt i przede wszystkim konserwują, a także zabezpieczają. Jeśli chodzi o auto detailing zewnętrzny, tutaj wszystko skupia się na lakierze. Na samym początku dokonuje się jego pomiaru, sprawdza ilość warstw i dokładnie czyści, by w dalszych procesach nie zarysować go kawałkami zanieczyszczeń. Pracownicy profesjonalnych firm są w stanie usunąć wszystko, zaczynając od smoły, przez asfalt i kończąc na owadach. Możliwe jest również pozbycie się rys, zadrapań, a także wgnieceń. Nic nie stoi na przeszkodzie, by przywrócić utraconą głębie koloru i nałożyć powłokę ceramiczną. Osoby, które posiadają zwierzęta również często decydują się na tego typu proces, przede wszystkim po to, by pozbyć się sierści, która bardzo szybko rozprzestrzenia się po tapicerce.

Auto detailing staje się coraz popularniejszy wśród kierowców. Jest to bardzo przydatny zabieg, który jest w stanie w szybkim czasie odnowić samochód i przywrócić mu dawną świetność. Jeśli chce się utrzymać auto w dobrym stanie warto się na niego zdecydować. Wystarczy tylko znaleźć doświadczoną firmę.